Dodany: 2011-11-08 09:51:03

 

Kim był Daniel SwarovskiJednymi z najpopularniejszych kryształów naturalnych na świecie szlifowanych do perfekcji są kryształy swarovski. Należą one do wąskiego grona wysublimowanej formy i kształtu wśród kryształów.

 

Kryształy swarovski to naturalne kryształy szlifowane maszyną swarovskiego. Właściwie kim był ich autor pan Swarovski? Daniel Swarovski to genialny wynalazca czeskiego pochodzenia, później przeniósł się do Austrii. Wczesne lata spędził w zakładzie ojca oraz innych zakładach szlifierskich. Uczył się tam sztuki szlifowania diamentów. Po zdobyciu dostatecznych umiejętności otworzył własny zakład i szlifował w nim diamenty. Robił to za przyzwoite pieniądze i tak powstały kryształy swarovski.

 

To świetna i dobrze znana na świecie marka kryształów. Później geniusz Swarovskiego dał o sobie znać, gdy zaprojektował maszynę szlifującą kryształy. To była pierwsza na świecie elektryczna maszyna do szlifowania kryształów, co ważniejsze szlifowała je idealnie. To dało mu przewagę nad konkurencją i zmusiło do przeprowadzki w celu ochrony wynalazku.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kim był Daniel Swarovski
Nick: