Dodany: 2011-11-08 10:03:57

 

Czy kryształy naturalne i syntetyczne mocno różnią się w wyglądzieŚwiat jest pełen rzeczy oryginalnych i sztucznych, podróbek. Coraz częściej jednak różnice między oryginałem a imitacja są coraz mniejsze lub zacierają się. Może wynikać to z faktu, iż w wielu przypadkach technologia pozwala na oferowanie tej samej lub podobnej jakości.

 

Dochodzi do sytuacji, w której imitacje od oryginału odróżnia logo, znak towarowy. Kryształy nie są tu odosobnionym produktem. Kryształy swarovski to dobry przykład kryształów syntetycznych. Kryształy swarovki są syntetyczne, ponieważ ich szlifowanie odbywa się za pomocą maszyn i ich obróbka jest całkowicie zautomatyzowana. Kryształy swarovski są bardzo drogie różnią się istotnie od naturalnych.

 

Różnice polegają na połysku i wzorze. Kryształy syntetyczne mają bardziej idealny kształt, miarowy, równy. Połysk kryształów syntetycznych jest większy jednak mniej intensywny. Blask sztucznych kryształów jest większy jednak mniej intensywny oraz bardziej wyrównany ze wszystkich stron bijący blask jest identyczny to efekt oszlifowania..

Nick: