Dodany: 2011-11-08 10:06:30

 

Czy kryształy naturalne i syntetyczne mocno różnią się w cenieKryształy tak jak każdy produkt mają swoją cenę. Ponieważ wyróżniamy dwa rodzaje kryształów: syntetyczne(sztuczne) oraz naturalne(powstałe w środowisku naturalnym nie poddawane obróbce, przeciwnie do syntetycznych).

 

Ceny tych kryształów są bardzo różne. Kryształy swarovski są bardzo dobrymi kryształami syntetycznymi, znanymi i cenionymi na świecie. Kryształy swarovski są bardzo drogie ich wysoka cena wynika z kosztów wytworzenia i obróbki. Kryształy swarovski przewyższają ceną niekiedy wielokrotnie kryształy naturalne.

 

To wada wysokich kosztów obróbki, przetwarzania. Tak więc kryształy sztuczne o markowej renomie nie odbiegają ceną od najdroższych kryształów naturalnych, a nawet przewyższają je ceną. Różnice w cenie wynikają głównie z kosztów obróbki. Wszystkie metody przetwarzania angażują maszyny wykorzystujące zaawansowane technologie co podwyższa cenę kryształów syntetycznych. Kryształy swarovski to jeden z licznych przykładów droższych kryształów sztucznych nad naturalnymi. Kryształy sztuczne są tym droższe im większej liczbie obróbek zostały poddane.

Nick: