Dodany: 2011-12-19 12:21:07

 

OpalLudzie od zawsze wykorzystywali piękne mieniące się kamienie do ozdoby siebie i przedmiotów użytkowych. Nie inaczej było też z opalami, które obecnie mają status jednych z najdroższych i najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych na świecie. Nawet niektóre kryształy swarovski stylizowane są na takie przypominające ich charakterystyczny sposób połysku.

 

Kryształy swarovski to jednak nie oddająca w pełni piękna prawdziwego opalu namiastka. Naturalny kamień posiada niezwykłą głębię i mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Gama rodzajów i odcieni opali jest ogromna, a te najbardziej poszukiwane, w dużych okazach, zyskują na światowych rynkach bajeczne sumy. Z naturalnego surowca wykonuje się tylko bardzo ekskluzywną biżuterię, na którą stać nielicznych.

 

Najbardziej znanym krajem wydobywającym i rozprowadzającym ten cenny surowiec na cały świat jest Australia. Tak jak kryształy swarovski kojarzone są z Austrią tak kamień ten stał się poniekąd symbolem kangurzego kontynentu i nieodzowną pamiątką z wycieczki w tamte rejony..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opal
Nick: