Dodany: 2011-12-19 12:24:52

 

RubinOd wieków jednym z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych były rubiny. Zdobiły one koronowane głowy i stroje najmożniejszych. Ich cena bowiem do dziś dnia, jest niezwykle wysoka i tylko najbogatsi są w stanie sobie na nie pozwolić. Ze względu na ten fakt także kryształy swarovski często barwione są i szlifowane tak, by przypominać te cenne kamienie.

 

Rubiny ze względu na swą intensywną i głęboką barwę od zawsze uznawane były za kamienie związane z pożądaniem, miłością i krwią. Kiedyś wierzono nawet, że ich noszenie nie tylko przyciągnie wymarzonego wybranka ale i zapewni stadłu małżeńskiemu szczęśliwe życie pełne uniesień. Uznawano go także za element wspomagający leczenie rozległych ran i krwotoków.

 

Kryształy swarovski, niewprawne oko łatwo może pomylić z prawdziwym rubinem gdyż tak jak on są przezroczystymi strukturami krystalicznymi. Naturalne kamienie są jednak dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia – tylko o jeden punkt ustępują diamentom w skali twardości. Kryształy swarovski są znacznie delikatniejsze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rubin
Nick: