Dodany: 2011-12-19 12:46:35
 

SzafirKamienie szlachetne od wieków uznawane były za niezwykle cenne i używane do wyrobu drogocennej biżuterii. Wiele gam kolorystycznych pozwalało na dobranie odpowiedniego odcienia do urody czy personalnych preferencji. Bardzo pożądane, ze względu na swoją głęboką błękitną, barwę były szafiry. Obecnie, by umożliwić prawie wszystkim kobietom posiadanie drobiazgu, który by choć je przypominał, kryształy swarovski są barwione i szlifowane na ich podobieństwo.

 

Kryształy swarovski mogą w ograniczonym stopniu imitować szafiry, gdyż podobnie jak one są to struktury krystaliczne o dużej przezroczystości i wewnętrznym połysku. Bardzo łatwo jednak odróżnić naturalny szafir od jego, nawet dobrej podróbki. Jest on niezwykle twardy i wytrzymały – w ogólnej skali twardości jest tylko o jeden punkt pomiarowy niżej, niż najtwardszy ze wszystkich minerałów, diament.

 

Kryształy swarovski, mimo pozornego podobieństwa, są dużo bardziej podane na uszkodzenia w postaci rys czy pęknięć. Dlatego jeśli wiemy, że nasz biżuteria zawiera sztuczne kryształy swarovski, musimy obchodzić się z nią dość ostrożnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szafir
Nick: