Dodany: 2011-12-19 13:03:12

 

Czym są sztuczne kryształyPęd do zdobienia siebie i swojego otoczenia jest charakterystyczny dla ludzi wszystkich epok. Jednakże dopiero w przeciągu ostatnich niecałych dwustu lat, także osoby o mniej zasobnym portfelu mogą poszczycić się efektowną (cóż z tego ze sztuczną) biżuterią, której głównym budulcem są syntetyczne kryształy swarovski.

 

Kryształy swarovski to sztucznie otrzymane przez człowieka twory, mające stanowić  imitacje i namiastkę diamentów. W rzeczywistości, ze względu na ściśle kontrolowany, sterylny proces produkcyjny, są one niekiedy lepszej wizualnej jakości, niż kamienie naturalne. Ponadto, fakt wpływu na proces powstawania pozwala już na tym etapie wstępnie nadawać im pewne ramy kształtu, które w procesie szlifowania zostaną ostatecznie dopracowane.

 

Kryształy swarovski to tak naprawdę szkło – najwyższej jakości odmiana kryształowa, poddająca się, podobnie jak naturalne kryształy, procesowi szlifowania. Właściwie dobrane fasety odpowiadają za jego niezwykłą urodę i blask tak kunsztowny, że niewprawne oko może mieć trudności w odróżnieniu ich od naturalnych odpowiedników..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są sztuczne kryształy
Nick: