Dodany: 2011-12-19 13:18:41

 

Czy sztuczne kryształy podobne są do kamieni naturalnychPowszechna jest obecnie możliwość zaopatrzenia się w biżuterię, której głównym elementem dekoracyjnym są syntetyczne kryształy swarovski. Dzięki przystępnej cenie i efektownemu wyglądowi są one często nabywanymi ozdobami.

 

Różnica między sztucznymi kryształami swarovski a tymi naturalnymi jest dość znaczna, nie sposób jednak powiedzieć na czyją korzyść przechyla się szala. Syntetyczne twory, ze względu na ściśle kontrolowany i sterylny proces produkcyjny, mają często wyższą jakość wizualną, niż te pochodzenia naturalnego, zanieczyszczone prze pewne substancje, które dostały się w wiązania atomowe i stanowią skazę na wyglądzie. Ponadto, dzięki możliwości ingerencji człowieka w powstawanie krystalicznych struktur, już na tym wczesnym etapie można nadać im pożądany kształt, przynajmniej w przybliżeniu.

 

Potem zostaje tylko jego odpowiednie doszlifowanie – ale już w ograniczonym zakresie. Kryształy swarovski ją jednak bardziej podatne na uszkodzenia i mniej wytrzymałe. Jest to wynik stosunkowo szybkiego powstawania, co sprawia, że połączenia atomów minerału nie są tak silne, jak w egzemplarzach pochodzenia naturalnego, które tworzyły się przez dziesiątki, setki czy tysiące lat..

Nick: