Dodany: 2011-12-19 13:22:44

 

Wykorzystanie sztucznych kryształówKażdy wynalazek ludzkości prędzej czy później znalazł swoje zastosowanie. Szlifowalny szklany kryształ także długo nie pozostawał bezużyteczny. Odkryto bowiem, że odpowiednio ukształtowany, może z powodzeniem udawać niektóre kamienie szlachetne i półszlachetne.

 

Kryształy swarovski szybko znalazły odbiorców, którzy także swoje pomysły na ich użycie zaczęli wprowadzać w życie. Dało to początek ogromnemu przemysłowi, jakim jest obecnie produkcja struktur takich jak kryształy swarovski. Obecnie opracowano i wprowadzono w życie dziesiątki wariantów kolorystycznych, wielkościowych czy kształtowych.

 

Kryształy swarovski są tak uniwersalne, że używa się ich dziś do zdobienia praktycznie wszystkiego: odzieży, tkanin, butów, dodatków ( pasków, torebek), gadżetów elektronicznych, sprzętu AGD czy nawet wnętrz i karoserii samochodów. Nie wspominając już o zastosowaniu w tworzeniu biżuterii czy ozdób wszelkiego rodzaju (figurek, żyrandoli, kandelabrów).  Wykorzystanie sztucznych kryształów produkowanych w Austrii przez koncern Swarovski, ogranicza tylko wyobraźnia projektantów i jubilerów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wykorzystanie sztucznych kryształów
Nick: