Dodany: 2011-12-19 13:24:19

 

Wady i zalety sztucznych kryształówJak każdy twór także, i kryształy (zarówno te naturalne jak i sztuczne) mają swoje plusy i minusy. Tyczy się to zarówno produkowanych na ogromną skalę drobiazgów takich jak kryształy swarovski, jak i znajdowanych lub wydobywanych odpowiedników naturalnych.

 

Kryształy swarovski mają między innymi tę zaletę, że w porównaniu z tworami spotykanymi w przyrodzie, są znacznie tańsze – zarówno w procesie produkcji, obróbki jak i pod względem ceny końcowej. Dodatkowo, ze względu na sterylny i ściśle kontrolowany proces powstawania, są one pozbawione zanieczyszczeń, wiec ich jakość wizualna jest o wiele wyższa. Także możliwość nadania im, przynajmniej wstępnie, pożądanego kształtu, czyni późniejszą obróbkę mniej czaso- i energochłonną.

 

Kryształy swarovski jednak nie są idealne. Znacznie łatwiej je bowiem uszkodzić w sposób mechaniczny. Przyspieszony proces krystalizacji sprawia, że połączenia między cząsteczkami nie są tak ścisłe i nierozerwalne, jak w długotrwałym procesie narastania naturalnego kryształu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wady i zalety sztucznych kryształów
Nick: